Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10010004 |
| Type | DK 503/FS |
| Type of Voltage | DC |
| Current | 10 A |
| Protection class | IP56 |
| Material | Urea moulding compound |
| Socket insert | concentric |
| Terminals/poles | 2-pole |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 40 °C |
| Weight | 0,17 kg |
| Colour | Black |
| Advice | Installation depth 35mm |
| Mounting | Recessed mounting |
| Tariff number | 85366990 |