Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10010545 |
| Type | 1138/We/10A-2xZ14 |
| Voltage | 250 V |
| Current | 10 A |
| Protection class | IP56 |
| Material | Brass |
| Material cable gland | Brass |
| Using for cable gland |
|
| Type of cable gland | M 24 x 1,5 |
| Ø cable diameter min | 12 mm |
| Ø cable diameter max | 14,5 mm |
| Type of cable | armoured |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Type of switch | Change-over, 1-pole |
| Lampholder | E14 |
| Globe colour | Red |
| Colour | Black |
| Weight | 1,04 kg |
| Equipment | Glow lamp |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85363010 |
| Equipment: - Control light E 14, red, with glow lamp |
|