Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10010682 |
| Type | 1145/FS/150V-1xW10A |
| Material | Plastic |
| Voltage | 150 V |
| Type of Voltage | AC |
| Current | 16 A |
| Protection class | IP56 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Coupling interior | HNA |
| Terminals/poles | 2-pole + E |
| Type of cable gland | M 24 x 1,5 |
| Type of cable | non-armoured |
| Ø cable diameter min | 8 mm |
| Ø cable diameter max | 10,5 mm |
| Colour | RAL 7035 |
| Weight | 0,14 kg |