Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10021042 |
| Type | SW400A-1000-X(230)-P04 |
| Material | Stainless steel |
| Colour | RAL 9016 |
| Surface | Powder coated |
| Wattage | 1000 W |
| Voltage max. (V) | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP56 |
| Operational areas | Outdoor |
| Reflector | Aluminium |
| Focusing | fixed focus |
| Lightsource | Halogen lamp |
| Lightsource incl. | No |
| Light performance | immediately |
| Range (1 lux) | 1125 m |
| Light intensity mio/cd | 1,3 |
| Divergence | 7°I/10 |
| Lampholder | GX 9,5 |
| Number of lampholder | 1 ST |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Type of cable gland | ESKVS 20 |
| Material cable gland | Polyamide |
| Type of cable | non-armoured |
| Power cable | H07RN-F 3x1,5mm² |
| Ø cable diameter min | 6 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| Globe colour | Clear |
| Mounting | Upside |
| Weight | 33 kg |
| Tariff number | 94054910 |
| Equipment: - Toughened front glass - Rubber sealing - Quick fastening devices - Connection cable 3m - Anti dazzle screen - Approval by China Classification Society |
|