Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polyethylene |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 75 °C |
| Colour | Yellow |
| Total length TL | 2 mm |
| Using for cable gland | SPRINT 40 |
| WISKA-Order no. | 10062455 |
| Type | ESTS 40 |
| Packing unit | 100 |
| EAN number | 4007685624558 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC002316 |