Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10074208 |
| Type | IBS 302015 |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Material | Stainless steel 1.4301 (V2A) |
| Mounting hole space | 322x175mm |
| External dimensions LxWxH | 340x206x170 mm |
| Internal dimensions LxWxH | 280x180x117 mm |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 120 °C |
| Equipment | none |
| Terminals/poles | None |
| Operational areas | Indoor work space, Engine room, Outdoor |
| Colour | RAL 7032 |
| Weight | 3,58 kg |
| Equipment | Empty and undrilled |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: - Earthing bolts inside and outside - Indestructible allround cover seal - Protection specification acc. to EN 50102 (external mechanical impacts): IK 08 |
|