Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10107349 |
| Type | VARITAIN® PI 07/FS/FS/32A/25kA/LED/G |
| Material | Stainless steel 1.4301 (V2A) |
| Material protective cap | Polyamide |
| Socket insert | 3 - poles + PE |
| Clock face position | 3h |
| Number of sockets | 7 |
| Breaking capacity | 25 kA |
| Voltage max. (V) | 440 V |
| Type of Voltage | AC |
| Current | 32 A |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Operational areas | Outdoor |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Type of cable gland | EMSKV-RDE 63/EE56-45 |
| Ø cable diameter min | 28 mm |
| Ø cable diameter max | 48 mm |
| Mounting | Wall, Surface mounting |
| External dimensions LxWxH | 990x300x129mm |
| Colour | RAL 7035 |
| Weight | 20,72 kg |
| Approval | DNV-GL |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85366990 |