Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10110649 |
| Type | COMBI 304 SWITCH RS/6-1 BK |
| Voltage max. (V) | 250 V |
| Current | 16 A |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Glow wire test | 750 °C |
| Material | Polypropylene |
| Type of cable gland | M 20 x 1,5 |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Type of switch | Change-over, 1-pole |
| Colour | Black |
| External dimensions LxWxH | Ø 87 x 78 mm |
| Variations | on request |