Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | D/5241/IP/FIX/IN/IR |
| WISKA-Order no. | 10111131 |
| Material | Metal |
| Surface | PBT |
| Colour | Pure white, similar RAL 9010 |
| Material Dome | polycarbonate |
| Operational areas | Indoor |
| Weight | 0,75 kg |
| Protection class | IP67 |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 60 °C |
| Humidity | 95 % |
| Resolution | HDTV 1080p (2MP) |
| Image Sensor | 1/2.8" CMOS |
| Video Standard | Digital |
| Video Streaming | H.264/MJPEG |
| Zoom | Yes |
| Zoom (opt. x digi.) | digital zoom |
| Frames per Second | 30 |
| Lighting Conditions | Low light |
| Min. illumination | 0,002 LX / F1.5 (IR ON) |
| IR LED | Yes |
| IR Range | 40 m |
| Angle of View (horizontal) | 109° - 30° |
| Angle of View (vertical) | 57° - 17° |
| Pan/Tilt | Hand operated |
| Presets P/T | No |
| Rotation horizontal | 360 ° |
| Rotation vertical | 75° |
| Mounting | vertical, Upside down |
| Type of Voltage | POE (IEEE 802.3af) |
| Wattage | 7 W |
| Junction box required | No |
| CCTV add-on | BLC, HLC, WDR |
| Tariff number | 85255000 |
| Remarks: IP Dome camera, Indoor, IP67 Resolution: 2MP / 1080p / @50/60fps digital Zoom, ePoE, MIC Incl. 2x IR LED (detection range: ~40m) Low Light, Starlight technology Power: POE/12VDC |
|