Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | D/2241/IP/FIX/IN/IR/MIC |
| WISKA-Order no. | 10113011 |
| Material | Metal |
| Surface | PBT |
| Colour | White |
| Material Dome | polycarbonate |
| Operational areas | Indoor |
| Weight | 0,4 kg |
| Protection class | IP67 |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 60 °C |
| Humidity | 95 % |
| Resolution | HDTV 1080p (2MP) |
| Image Sensor | 1/2.8" CMOS |
| Video Standard | Digital |
| Video Streaming | H.264/MJPEG |
| Zoom | Yes |
| Zoom (opt. x digi.) | digital zoom |
| Frames per Second | 30 |
| Lighting Conditions | Low light |
| Min. illumination | 0,002 lx / F1.5 |
| IR LED | Yes |
| IR Range | 40 m |
| Angle of View (vertical) | 57° |
| Pan/Tilt | Hand operated |
| Presets P/T | No |
| Rotation horizontal | - |
| Rotation vertical | - |
| Mounting | Upside down |
| Type of Voltage | POE (IEEE 802.3af) |
| Wattage | 6 W |
| Junction box required | No |
| CCTV add-on | BLC, HLC, WDR |
| Tariff number | 85255000 |
| Remarks: IP Dome camera, Indoor, Fix, IP67 Resolution: 2MP/1080p/@50/60fps Zoom: digital Incl. IR LED (detection range: ~40m) Low Light/Starlight technology incl. microphone Power: POE/12VDC |
|