Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | COM4SHIP/MICRO-5.1/0IP/8TB |
| WISKA-Order no. | 10113219 |
| Casing | NUC |
| Material | Aluminium |
| Colour | Black |
| Operational areas | Indoor |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 50 °C |
| operating system | WIN10/64bit |
| Software | WISKA server |
| Processor | Intel i7 |
| HDD (Video) type | DDR4/16GB |
| SSD/HDD (OS) type | SSD/256GB |
| SSD (Video) type | 8TB |
| Ethernet | 1 x GB-LAN/RJ45 |
| Port | 5x USB 3.0 |
| Monitor Interface | DP/HDMI |
| Monitor max. | 3 ST |
| Camera IP max. | 0 ST |
| Bluetooth | Yes |
| Voltage | 100 V - 240 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Wattage | 150 W |
| Weight | 1,3 kg |
| Tariff number | 84715000 |
| Remarks: WISKA VIEW COM4SHIP® Micro with Standard configuration, incl. Operating system WINx, Intel i7 processor, 8TB 24/7 SSD, MIL-STD-810H. USB standard keyboard (US layout) and USB mouse. WISKA VIEW CCTV server software is installed. Contains: 1x power supply (110-240VAC), 1x patch cable Cat6 / 2m 2x RJ45 connectors Incl. Vesa100 mounting kit |
|