| Type | SP-SH/SKS-Metal halide discharge lamp |
| WISKA-Order no. | 22000107 |
| Packing unit | 1 |
| Wattage | 575 W |
| Lampholder | SFc10-4 |
| Weight | 0,04 kg |
| Colour temperature | 6000 K |
| Luminous flux | 49000 lm |
| Tariff number | 85393290 |
| Remarks: OSRAM HMI 575 W/DXS 95V 7.0A SFc10 Diameter: 21.0 mm Length: 135.0 mm |
|