Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SP-HML-ISO 35 Concentric socket DK 503 |
| WISKA-Order no. | 22000464 |
| Current | 10 A |
| Voltage max. (V) | 50 V |
| Type of Voltage | DC |
| Socket insert | concentric |
| Material | Polyamide |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Weight | 0,17 kg |
| Tariff number | 94054910 |
| Remarks: Concentric socket made of plastic flush-mounting Voltage: max. 42V Kind of current: DC Current intensity: 10A Material: polyamide Terminals/poles: 2-polig mounting depth: 35mm spare part for day signalling searchlight HML-ISO 35 |
|