| Type | SP-HML-ISO 35 Halogen lamp 30W 12V |
| WISKA-Order no. | 22000470 |
| Packing unit | 1 |
| Voltage max. (V) | 12 V |
| Wattage | 30 W |
| Lampholder | GY6,35 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Colour temperature | 3300 K |
| Luminous flux | 750 lm |
| Average lamp durability | 50 h |
| Tariff number | 85392198 |
| Remarks: OSRAM 64261HLX Lamp wattage 30W Nominal voltage 12V Luminous flux 750lm Color temperature 3300K Base GY6.35 Lifetime 50 hours Diameter 11,5mm Total length 44mm used in HLM-ISO 35 |
|