Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SP-CEE/137/16 |
| WISKA-Order no. | 22000878 |
| Current | 16 A |
| Voltage max. (V) | 500 V |
| Type of Voltage | AC |
| Socket insert | 3 - poles + PE |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: Plug insert 16 A complete mounting for CEE plug 16 A 3-pole + E |
|