Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material sealing gasket | EPDM |
| Material earthing insert | Brass |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Ø cable diameter min | 35 mm |
| Ø cable diameter max | 38,5 mm |
| Using for cable gland | KVM 56 |
| WISKA-Order no. | 30070373 |
| Type | 56-W 38 |
| Packing unit | 1 |