Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass |
| Temp. range min | -150 °C |
| Temp. range max | 250 °C |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 30 |
| Lead | 2 |
| Length screw-in thread L | 19 mm |
| Key width SW | 30 mm |
| Collar diameter (E) | 34 mm |
| Total length TL | 24 mm |
| Surface | Bright |
| Order no. bright | 50080088 |
| Type | SBL 30 |
| Packing unit | 1 |
| ETIM-Classification | EC000814 |