Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10010520 |
| Type | 697 |
| Protection class | IP56 |
| Material | Brass |
| External dimensions LxWxH | 413x313x175mm |
| Internal dimensions LxWxH | 340x240x169mm |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Equipment | none |
| Terminals/poles | None |
| Operational areas | Outdoor, Engine room, Indoor work space |
| Weight | 17,43 kg |
| Equipment | Empty and undrilled |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85369010 |
| Equipment: - Empty and undrilled |
|