Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10021010 |
| Type | SH450 -1200-K(220)-P10 |
| Material | Stainless steel |
| Wattage | 1200 W |
| Colour | RAL 9016 |
| Surface | Powder coated |
| Voltage | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP56 |
| Operational areas | Outdoor |
| Reflector | Glass |
| Focusing | fixed focus |
| Lightsource | Metal halide lamp |
| Lightsource incl. | Yes |
| Bulb shape | rod shaped |
| Average lamp durability | 750 h |
| Light performance | Maximum light after 45 sec., immediately |
| Range (1 lux) | 4100 m |
| Light intensity mio/cd | 17 |
| Divergence | 5°I/10 |
| Lampholder | SFc15,6-6 |
| Number of lampholder | 1 ST |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Power supply, standard | PSUH: HMI, 1200W, 230VAC |
| Type of cable gland | ESKVS 20 |
| Material cable gland | Polyamide |
| Type of cable | non-armoured |
| Power cable | NYSLYÖ-JZ 5x1,5mm² |
| Ø cable diameter min | 6 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| Globe colour | Clear |
| Mounting | Upside |
| Weight | 62 kg |
| Tariff number | 94054910 |
| Remarks: SH450: Searchlight with metal halide lamp 1200W, IP56 glass parabolic mirror 450mm 1200W K(220): Power supply unit, conventional, PSUH, 220V P10: Cabin Control with Pedestal, CP 400/450 Aluminium Equipment: - Toughened front glass - Rubber sealing - Quick fastening devices - Ignition unit and stand-by heater - Connection cable 3m - Anti dazzle screen |
|