Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10021053 |
| Type | SW450 -2000-X(230)-P05-I01 |
| Material | Stainless steel |
| Colour | RAL 9016 |
| Surface | Powder coated |
| Wattage | 2000 W |
| Voltage max. (V) | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP56 |
| Operational areas | Outdoor |
| Reflector | Glass |
| Focusing | manuel |
| Lightsource | Halogen lamp |
| Lightsource incl. | No |
| Light performance | immediately |
| Range (1 lux) | 1430 m |
| Light intensity mio/cd | 2 |
| Divergence | 7°I/10 |
| Lampholder | GY 16 |
| Number of lampholder | 1 ST |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Type of cable gland | ESKVS 20 |
| Material cable gland | Polyamide |
| Type of cable | non-armoured |
| Power cable | H07RN-F 3x1,5mm² |
| Ø cable diameter min | 6 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| Globe colour | Clear |
| Mounting | Upside |
| Weight | 47,4 kg |
| Tariff number | 94054910 |
| Remarks: SW450: Searchlight for halogen-lamp 230V, IP56, glass parabolic mirror 450mm 2000W Voltage: 230V P05: Pedestal, aluminium I01: manuel,stepless focusing Equipment: - Toughened front glass - Rubber sealing - Quick fastening devices - Connection cable 3m - Anti dazzle screen |
|