Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Thermoplastic elastomer |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 80 °C |
| Glow wire test | 750 °C |
| Protection class | IP66 |
| Ø Connection thread D | 32 |
| Length screw-in thread L | 9,5 mm |
| External diameter ED | 37 mm |
| Total length TL | 11 mm |
| Product Color | RAL 7035 |
| Order no. RAL 7035 | 10062554 |
| Type | EST 32 LG |
| Packing unit | 100 |
| EAN number | 4007685625548 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000451 |