Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass nickel-plated |
| Surface | Nickel-plated |
| Temp. range min | -200 °C |
| Temp. range max | 250 °C |
| Thread type | NPT |
| Ø Connection thread D | 1 1/2" |
| Key width SW | 60 mm |
| Collar diameter (E) | 65 mm |
| Total length TL | 7 mm |
| Order no. nickel-plated | 10100978 |
| Type | NMMU 1 1/2 |
| Packing unit | 50 |
| EAN number | 4007685011631 |
| Tariff number | 74198090 |
| ETIM-Classification | EC000940 |