Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | IBS1515/EXT/HYB |
| WISKA-Order no. | 10103691 |
| Material | Stainless steel |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Operational areas | Indoor / Outdoor |
| Range of use | Analogue System, Hybrid system |
| for camera | analogue |
| Mounting | Surface mounting |
| Colour | RAL 9016 |
| Surface | Powder coated |
| Weight | 1,65 kg |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: Junction box type IBS151508 stainless steel, IP66/67, "Cable-Extension-Box" Cable gland: 2x EMSKV 25/20 EMV-Z14 for cable type WISKA MULTI-CAT5GL |
|