Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10104117 |
| Type | VARITAIN® OneTouch ECO 02/FS/FS/32A/25kA |
| Material | Stainless steel 1.4301 (V2A) |
| Material protective cap | Polyamide |
| Socket insert | 3 - poles + PE |
| Number of sockets | 2 |
| Clock face position | 3h |
| Breaking capacity | 25 kA |
| Voltage max. (V) | 440 V |
| Type of Voltage | AC |
| Current | 32 A |
| Protection class | IP56 / IP67 |
| Operational areas | Outdoor |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Type of cable gland | M 40 x 1,5 |
| Mounting | Surface mounting, Wall |
| External dimensions LxWxH | 475x250x126mm |
| Colour | RAL 7035 |
| Weight | 9,5 kg |
| Approval | DNV-GL, BV |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85366990 |