Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10105939 |
| Type | SX450 -1000-EO(220)-P05 |
| Material | Stainless steel |
| Wattage | 1000 W |
| Colour | RAL 9016 |
| Surface | Powder coated |
| Voltage | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP56 |
| Operational areas | Outdoor |
| Reflector | Glass |
| Focusing | fixed focus |
| Lightsource | Xenon lamp |
| Lightsource incl. | Yes |
| Luminous flux | 32000 lm |
| Average lamp durability | 2000 h |
| Light performance | immediately |
| Range (1 lux) | 8000 m |
| Light intensity mio/cd | 64 |
| Divergence | 1,8°I/10 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Power supply, electronic | PSUX-E: 1000W outdoor |
| Type of cable gland | ESKVS 32, ESKVS 20 |
| Material cable gland | Polyamide |
| Type of cable | non-armoured |
| Globe colour | Clear |
| Mounting | Upside |
| Weight | 85 kg |
| Tariff number | 94054910 |
| Remarks: SX450: Searchlight with xenon short arc lamp 1000W, IP56 glass parabolic mirror 450mm 1000W EO(220):Electronic power supply unit PSUX-E 50-60Hz operating voltage, outside IP 66/67 + Heater P05: Pedestal, Aluminium Equipment: - Toughened front glass - Rubber sealing - Quick fastening devices - Ignition unit - Stand-by heater - Connection cable 3m - Anti dazzle screen |
|