Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SWITCH/16P/GBit/8POE/IN |
| WISKA-Order no. | 10106380 |
| Operational areas | Indoor |
| for camera | IP |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | 0 °C |
| Temp. range max | 50 °C |
| Protection class | IP20 |
| Software | Managed |
| L2/L3 Service | no Setup |
| PoE ports | 8 |
| PoE+ ports | 0 |
| RJ45 ports | 16 |
| SFP ports | 0 |
| FOC ports | 0 |
| Advice | Mounting kit |
| Voltage | 100 V - 240 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Wattage | 76 W |
| Weight | 1,68 kg |
| Tariff number | 85176200 |
| Remarks: Smart Managed Ethernet Switch, Ports: 16x 8x RJ-45 Gbit 8x Gbit/POE PoE power budget: 76 Watt Mounting: Desktop/Rack Operating Temperature: 0~50°C Power: 230VAC /50~60HZ Degree of protection: IP20 |
|