Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | TPE UL94-HB, Thermoplastic elastomer |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 120 °C |
| Protection class | IP66 |
| Ø cable diameter min | 30 mm |
| Ø cable diameter max | 31 mm |
| Product Color | RAL 9005 |
| BxL | 43,1 x 43,1 mm |
| Type | CDGG 31 HB BK |
| Order no. RAL 9005 | 10108223 |
| Packing unit | 10 |
| EAN number | 4007686059205 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000441 |