Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | PA12 UL94-V2 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 110 °C |
| Operational areas | Railway technology |
| Product Color | RAL 7031 |
| NW | 7 |
| External diameter ED | 10 mm |
| Ø inside | 6,7 mm |
| Profile width A | 2,7 mm |
| Width B | 1,8 mm |
| Bending radius R | 15 mm |
| Wall thickness S | 0,2 mm |
| Model | Standard profile |
| Type | BCIV-S-07-BG |
| WISKA-Order no. | 10109180 |
| Packing unit | 50 m |
| EAN number | 4007686083484 |
| Tariff number | 39173900 |
| ETIM-Classification | EC001177 |