Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | PA12 UL94-HB |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 120 °C |
| Operational areas | Robotics applications |
| Product Color | RAL 9005 |
| NW | 10 |
| External diameter ED | 13 mm |
| Ø inside | 9,8 mm |
| Profile width A | 2,7 mm |
| Width B | 1,8 mm |
| Bending radius R | 21 mm |
| Wall thickness S | 0,4 mm |
| Model | heavy |
| Type | BCIB-H-10-BK |
| Order no. RAL 9005 | 10109221 |
| Packing unit | 50 m |
| EAN number | 4007686084337 |
| Tariff number | 39173900 |
| ETIM-Classification | EC001175 |