Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10109289 |
| Type | PushIn Mobile Extension 32A/25kA |
| Material | Stainless steel 1.4301 (V2A) |
| Material protective cap | Polyamide |
| Socket insert | 3 - poles + PE |
| Number of sockets | 1 |
| Clock face position | 3h |
| Breaking capacity | 25 kA |
| Voltage max. (V) | 440 V |
| Type of Voltage | AC |
| Current | 32 A |
| Protection class | IP56 / IP67 |
| Operational areas | Outdoor |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Type of cable gland | M 32 x 1,5 |
| Mounting | Surface mounting |
| External dimensions LxWxH | 297x251x168mm |
| Colour | RAL 9016 |
| Remarks: - with mounting fixture set - cable lengh: 25m ROFLEX 4G 6mm² orange - Function check: LED - Long-life: VentPLUG venting devices to avoid condensation water - Carrier handle for transport |
|