Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material Conduit fitting | polyamide UL94-V0 |
| Material Connection thread | Polyamide |
| Material sealing gasket | TPU |
| Protection class | IP68 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| NW 1 | 17 |
| NW 2 | 12 |
| Width B | 62,1 mm |
| Height H | 32,6 mm |
| Borehole M | M5 |
| Distance between boreholes ML | 52,9 mm |
| Total length TL | 113,4 mm |
| Product Color | RAL 9005 |
| Type | BFY-17-12-12-BK |
| Order no. RAL 9005 | 10109755 |
| Packing unit | 5 |
| EAN number | 4007686266207 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC001176 |