Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material Conduit fitting | polyamide UL94-V0 |
| Material sealing gasket | TPU |
| Protection class | IP68 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| NW 1 | 23 |
| NW 2 | 17 |
| Width B | 76,3 mm |
| Height H | 41,6 mm |
| Borehole M | M6 |
| Distance between boreholes ML | 57,9 mm |
| Total length TL | 129,8 mm |
| Product Color | RAL 7031 |
| Type | BFY-23-17-17-BG |
| Order no. RAL 7031 | 10109762 |
| Packing unit | 5 |
| EAN number | 4007686266344 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC001176 |