Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polyamide, Stainless steel |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 25 |
| Lead | 1,5 |
| Total length TL | 15,8 mm |
| Key width SW | 33 mm |
| Collar diameter (E) | 35 mm |
| Cable Ø shield external | 7,5 mm - 15,5 mm |
| Product Color | RAL 7035 |
| Order no. RAL 7035 | 10110662 |
| Type | MagikNUT 25 LG |
| Packing unit | 25 |
| EAN number | 4007686272369 |
| Tariff number | 39174000 |
| ETIM-Classification | EC000940 |