Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | TFT27/HD/CONS/IEC60945/MMD |
| WISKA-Order no. | 10111904 |
| Protection class | IP66 |
| Temp. range min | -15 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Humidity | 95 % |
| Operational areas | ECR/CCR/Wheelhouse, Indoor |
| Range of use | IEC 60945 |
| Mounting | Recessed mounting |
| Colour | Black |
| Resolution | 1280x1024 |
| TFT size | 27" |
| Light intensity | 300 cd/m² |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| CCTV add-on | Dimming (100%), Option: Desk bracket, Option: Wall bracket |
| Port | HDMI, Display Port |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Wattage | 75 W |
| Weight | 11 kg |
| Remarks: TFT Monitor 27", MMD, console mount, WISKA HD Serie,LED Backlight 1920x1080//25ms//3000:1/300cd/m² 115/230VAC//50/60Hz//24VDC IP66 (front) IEC60945 approved, VGA/DVI |
|