Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | WTC2520/FIX/EP |
| WISKA-Order no. | 10112120 |
| Material | Stainless Steel 316L (1.4404) |
| Protection class | IP66 |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Vibration (0-100Hz) | 0,7 g |
| Operational areas | Indoor / Outdoor |
| Range of use | Network system |
| for camera | IP |
| Mounting | Surface mounting |
| Colour | RAL 9016 |
| Surface | Powder coated |
| Advice | incl. 10m Waterhose |
| Voltage | 100 V - 240 V |
| Type of Voltage | AC, 50-60Hz |
| Max. Power | 4 A |
| Max. Wattage |
163 W |
| Weight | 6 kg |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: Junction box/water tank combination type WTC2520/FIX/EP, Stainless steel S316L, 2,5L IP66 For fixed IP camera station type Power supply: 100…240VAC /50-60Hz 4A Cable glands: 4x EMSKV 20, 1x EMSKV 25 |
|