Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10112746 |
| Type | COMBI MARITIM 304 LED AC T BK |
| Material | Plastic |
| Globe colour | Opal |
| Power^ | 2,5 W |
| Voltage | 230 V |
| Protection class | IP66 |
| Type of Voltage | AC / DC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Operational areas | Outdoor, Indoor |
| Temp. range min | -20 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Colour temperature | 2700 K |
| Luminous flux | 200 lm |
| Colour rendering index | RA>90 |
| Type of cable gland | M 20 x 1,5 |
| Ø cable diameter min | 6 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| Average lamp durability | 30000 h |
| Rated Lifetime | L90/B10 @Ta +45 °C |
| Mounting | Surface mounting, Wall |
| Material cable gland | Polyamide |
| Colour | Black |
| Equipment | Through wiring |
| External dimensions LxWxH | Ø 87 x 67 mm |
| Weight | 0,16 kg |
| Remarks: - incl. 2 cable glands 1x ESKV 20 BK für Kabel Ø 6-13mm 1x Ventgland M20 BK enclosed loose |
|