Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10112871 |
| Type | HML-ISO LED-5-C-W-F01-A01 |
| Material | Polyamide, fibre reinforced |
| Material globe/diffuser | Polycarbonate |
| Colour | Black |
| Wattage | 5 W |
| Voltage min. (V) | 12 V |
| Voltage max. (V) | 24 V |
| Type of Voltage | DC |
| Protection class | IP56 |
| Operational areas | Emergency, Outdoor |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Lightsource | LED module |
| Lightsource incl. | Yes |
| Average lamp durability | 10000 h |
| Globe colour | Clear |
| Light performance | immediately |
| Material cable gland | Polyamide |
| Power cable | H07RN-F 2x1,5mm² |
| Ø cable diameter min | 6 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| External dimensions LxWxH | 160 x 244 x 215 mm |
| Approval | DNV |
| Weight | 12,5 kg |
| Equipment | incl. PowerPack + Charger, filter: red, green, blue |
| Advice | Carrying case and filter discs |
| Tariff number | 94054910 |
| Additional information: - Signal range: 4,062m during the day, 17,700m at night Features: - Front screen made of thermal shock-resistant safety glass - Glass seal - Quick-release rubber fastener - Ring visor - Microswitch for left and right-handers - Connection cable 5m - Mounted HML-ISO LED-module + 1 replacement module - SOS function - Continuous light function - Transport and storage in robust IP67 carrying case (1m;30min) - WISKA devices fulfil at least the requirements of ABS, BV, DNV, LR, PRS - Recommended bulb replacement after 10,000 h |
|