Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10113066 |
| Type | 5010-1x220W-WB-BK-AA |
| Material | Aluminium, Stainless steel |
| Reflector | Wide beam |
| Wattage | 220 W |
| Power^ | 1 x 220 W |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Operational areas | Indoor / Outdoor |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Mounting | Wall, Ceiling, Upside |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Colour temperature | 5700 K |
| Luminous flux | 30000 lm |
| Colour rendering index | ≥ 80 |
| Rated Lifetime | L80/B10 @Ta +45 °C |
| System Lifetime | 100000 h |
| Type of cable gland | M 25 x 1,5 |
| Material cable gland | Brass nickel-plated |
| Ø cable diameter min | 9 mm |
| Ø cable diameter max | 17 mm |
| External dimensions LxWxH | 620x185x94mm |
| Colour | Black |
| Weight | 9,12 kg |
| Tariff number | 94054990 |
| Remarks: A ballast is required to operate the spotlight (see accessories). The maximum cable length between the ballast and the spotlight must not exceed 50 m. |
|