Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | TFT15/HD/CONS/IEC60945/MMD |
| WISKA-Order no. | 10113451 |
| Protection class | IP66 |
| Temp. range min | -15 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Humidity | 95 % |
| Operational areas | ECR/CCR/Wheelhouse, Indoor |
| Range of use | IEC 60945 |
| Mounting | Recessed mounting |
| Colour | Black |
| Resolution | 1024x768 |
| TFT size | 15 |
| Light intensity | 400 cd/m² |
| Contrast Ratio | 1500:1 |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| CCTV add-on | Dimming (100%), Option: Wall bracket, Option: Desk bracket |
| Port | HDMI, Display Port |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Wattage | 23 W |
| Weight | 5 kg |
| Tariff number | 85285291 |
| Remarks: TFT Monitor 15", console mount, WISKA HD Serie, LED Backlight 1024x768/1500:1/400cd/m² 100-240VAC//50/60Hz//24VDC IP66 (front), HDMI, Display Port IEC60945 approved |
|