| Type | SP-1909/clear |
| WISKA-Order no. | 22000317 |
| Packing unit | 1 |
| Material globe/diffuser | Glass |
| Globe colour | Clear |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| External dimensions LxWxH | 134x126mm |
| Weight | 1,46 kg |
| Tariff number | 94059190 |
| Remarks: Fresnel lens, clear 134x126mm suitable for Morse light 1009 |
|