Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Type | SP-HML-ISO 35 Concentric plug 117 |
| WISKA-Order no. | 22000463 |
| Current | 10 A |
| Voltage max. (V) | 50 V |
| Type of Voltage | DC |
| plug insert | concentric |
| Material | Polyamide, fibre reinforced |
| Colour | RAL 7035 |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Weight | 0,13 kg |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: Concentric plug protection class to EN 60529: IP56 voltage: 50V DC current intensity: 10A material: polyamide Colour: black plug interior: 2-pole Equipment: W10 for non-armoured cable 8-10,5mm in diameter, with strain relief, brass securing ring spare part for day signalling searchlight HML-ISO 35 |
|