| Type | SP-SH-Metal halide lamp 1200W 230V SFC |
| WISKA-Order no. | 22000593 |
| Packing unit | 1 |
| Wattage | 1200 W |
| Lampholder | SFc15,6-6 |
| Weight | 0,1 kg |
| Colour temperature | 6000 K |
| Luminous flux | 110000 lm |
| Average lamp durability | 1000 h |
| Tariff number | 85393290 |
| Remarks: OSRAM HMI 1200 W/DXS Power: 1200W Voltage: 230V Lampholder: SFc15.5 Diameter: 27mm Total length: 220mm Luminous flux: 110000 lm Colour temperature: 6000K Lifetime: 1000 h |
|