Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material sealing gasket | EPDM |
| Material earthing insert | Brass plated |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Using for cable gland | KVM 30 |
| Ø cable diameter min | 16 mm |
| Ø cable diameter max | 18,5 mm |
| Type | 30-Z 18 |
| WISKA-Order no. | 30070334 |
| Packing unit | 1 |