Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50015715 |
| Type | PH-SSf-16SD-NWT |
| Voltage | 250 V |
| Current | 16 A |
| Protection class | IP20 |
| Material | Urea moulding compound |
| External dimensions LxWxH | 81x100x24mm |
| Socket insert | SCHUKO |
| Terminals/poles | 2-pole + E |
| Weight | 0,13 kg |
| Colour | Pure white, similar RAL 9010 |
| Advice | with screw terminals, Cover for single mounting |
| Mounting | Recessed mounting |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85366990 |
| Remarks: with screw clamps and full covering plate for single mounting |
|