Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50045026 |
| Type | Junction box 7219446 - SE |
| Voltage | 690 V |
| Protection class | IP67 |
| Material | Cast aluminium |
| Type of cable gland | PG21 / 18-20mm |
| Using for cable gland |
|
| Ø cable diameter min | 18 mm |
| Ø cable diameter max | 20 mm |
| Internal dimensions LxWxH | Ø 100mm |
| External dimensions LxWxH | 154x154x69mm |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Rated cross section | 6 mm² |
| Terminals/poles | 5-poles |
| Operational areas | Engine room, Outdoor, Indoor work space |
| Colour | RAL 7032 |
| Weight | 0,57 kg |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85369010 |