Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50045101 |
| Type | Junction box w. membrane seal 7219471-SE |
| Voltage | 400 V |
| Protection class | IP44 |
| Material | Cast aluminium |
| Using for cable gland |
|
| Type of cable gland | QUIXX M20 / 1-13mm |
| External dimensions LxWxH | 89x89x43 mm |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Terminals/poles | None |
| Operational areas | Engine room, Outdoor, Indoor work space |
| Colour | RAL 7032 |
| Weight | 0,26 kg |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85369010 |
| Equipment: 6 pcs. WISKA QUIXX M 20, self-sealing membrane spouts for cable Ø 1-13mm |
|