Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50045202 |
| Type | Hang-up box 7219542 - SE |
| Voltage | 400 V |
| Protection class | IP67 |
| Material | Cast aluminium |
| Type of cable gland | PG16 / 12-14mm |
| Using for cable gland |
|
| Ø cable diameter min | 12 mm |
| Ø cable diameter max | 14 mm |
| External dimensions LxWxH | 135x100x87mm |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Rated cross section | 2,5 mm² |
| Terminals/poles | 5-poles |
| Operational areas | Engine room, Indoor work space, Outdoor |
| Colour | RAL 7032 |
| Weight | 0,4 kg |
| Variations | on request |
| Tariff number | 85369010 |