Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50045311 |
| Type | Rocker switch 7228421 - SE |
| Voltage | 250 V |
| Current | 16 A |
| Protection class | IP44 |
| Material | Aluminium |
| Using for cable gland |
|
| Type of cable gland | PG 16 |
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 90 °C |
| Type of switch | Change-over, 1-pole |
| Colour | RAL 7032 |
| Weight | 0,2 kg |
| Equipment | Aluminium pressure screws PG16 |
| Tariff number | 85363010 |