Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50045399 |
| Type | Push button with lamp 7228409 - SE |
| Voltage | 250 V |
| Current | 1 A |
| Protection class | IP67 |
| Material | Aluminium |
| Using for cable gland |
|
| Mounting | Surface mounting |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 90 °C |
| Type of switch | Push button, 2xNO |
| Lampholder | E10 |
| Globe colour | Clear |
| Colour | RAL 7032 |
| Weight | 0,23 kg |
| Equipment | Aluminium pressure screws PG16 |
| Tariff number | 85363010 |
| Remarks: Colour of lens: clear Lampholder: E10 (bulb not included) Switch insert: On-Off, 1-pole 2 cable entries PG16 upstairs |
|