Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass plated |
| Temp. range min | -150 °C |
| Temp. range max | 250 °C |
| VG 88812-1994 | VG B 56 |
| Ø cable below cable shield max | 0 mm - 33,5 mm |
| Order no. chrome-plated | 50080109 |
| Using for cable gland | M 56x2 |
| Type | EE-VG 56-33 / VG B 56 |
| Packing unit | 1 |
| ETIM-Classification | EC000441 |